Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Historia

historia naszego przedszkola

Budynek Państwowego Przedszkola nr 8 oddano do użytku 6 września 1988r.
Obiekt powstał w ramach projektu nowoczesnego przedszkola wówczas województwa piotrkowskiego. Klucze zostały przekazane na ręce dyrektor Barbara Płaska, która piastowała to stanowisko od 1988r. do 2002r., natomiast o bezpieczeństwo, edukację i wychowanie dzieci troszczyło się 8 nauczycielek. W pierwszym roku funkcjonowały 4 oddziały liczące łącznie 120 dzieci.
W roku 1992 w Przedszkolu nr 8 na wniosek rodziców powstał oddział specjalny do , którego uczęszczały dzieci tylko niepełnosprawne wymagające bardzo szczególnej opieki, ale funkcjonował on tylko przez 2 lata. W roku 1993/94   w przedszkolu funkcjonowało 6 oddziałów w tym oddział specjalny, który w roku 1995 został zlikwidowany na drak dzieci chętnych uczęszczających do takiego oddziału.
Dyrektor Barbara Płaska po 14 latach pełnienia funkcji dyrektora w tej placówce 31 sierpnia 2001r. odeszła na emeryturę. W wyniku konkursu dyrektorem Przedszkola Nr 8 w Opocznie zostaje pani Małgorzata Buczyńska- młoda, kreatywna, pełna energii i pomysłów.
Od tej chwili w przedszkolu z każdym dniem zachodziło wiele zmian zarówno w wyglądzie zewnętrznym jak i wewnętrznym placówki, a także jej funkcjonowania. Po pierwsze dyrektor M. Buczyńska wprowadziła bajkowe nazwy grup. I tak powstały: "Krasnoludki", "Pszczółki", "Teletubisie", "Muminki", "Pszczółki", "Gumisie".
Przedszkole z każdym dniem stawało się bardziej kolorowe i bajkowe. To również dzięki inicjatywie dyrektorki M. Buczyńskiej zostały wypracowane w placówce ciekawe zwyczaje i tradycje, które kontynuowane są do dziś.
W 2002r. dzięki jej osobistemu zaangażowaniu wsparciu rodziców i miejscowych władz dyrektor Małgorzata Buczyńska utworzyła grupę integracyjną w przedszkolu jako jedyną w powiecie. Pierwsze zajęcia w tej grupie rozpoczęły się 10.10.2002r. prowadzone przez nauczycielkę A. Chmal i dwie nauczycielki ze specjalnym wykształceniem A. Pietrasik i D. Jurek. Ze względu na stale rosnącą ilość dzieci chętnych do przedszkola w roku 2005/2006 została utworzona druga grupa integracyjna. Obie grupy funkcjonują do dziś. Dzieci w tych grupach otrzymują fachową pomoc, opiekę oraz wychowanie. Powstanie tych grup przyniosło ze sobą zmiany w zasadach funkcjonowania placówki ale dziś nie ma nikt wątpliwości, że było warto.
Przedszkole Nr 8 jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców, promującym działanie twórcze i odkrywcze. Dzieci z naszego przedszkola biorą udział we wszystkich imprezach organizowanych w naszym mieście, w prezentacjach artystycznych w konkursach plastycznych, pieśni i poezji patriotycznej, występach i spotkaniach integracyjnych. Rodzice z wielkim zainteresowaniem obserwują postępy swoich pociech. Cały personel dokłada wielu starań aby dzieci niepełnosprawne były w nieustannym kontakcie z dziećmi zdrowymi. W Przedszkolu prowadzone są zajęcia rytmiki, tańca dzieci uczą się również języka angielskiego. W miarę potrzeby w Przedszkolu Nr 8 dziecko zawsze znajdzie pomoc psychologiczną, pedagogiczną.
Obecnie przedszkole zatrudnia 17 nauczycieli i 12 pracowników administracyjno- obsługowych. Dyrektor Małgorzata Buczyńska dobro dziecka stawia na pierwszym miejscu, stąd też wprowadziła i nadal wprowadza innowacje do pracy z dziećmi. Z każdym dniem zwiększa się nabór dzieci do naszego przedszkola.
Nasi absolwenci wkraczają w życie śmiało, posiadają wiadomości i umiejętności niezbędne im w dalszym życiu.